Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzpomínáme / In Memoriam

 

zahrada-039.jpg

                                                                                                                                   CHARON CHARON Z JAVOŘICKA (Bonifác,Bóňa, Bony,Bo)

ČLP/GR/1080

srst : krémová, dlouhá  

   Narodil se na Josefa , tedy 19.3.1996 v obci Zahrádky na rozmezí Vysočiny a Jižních Čech v CHS Z Javořicka pana Jaroslava Kováře.

Otec:                        Gerd Golden Araukarity        ČLP/GR/43/95 

Matka:                      Elsa Luk                              ČLP/GR/2532/94

    Bonifác byl od samého začátku vnímavý a temperamentní pes s obrovským srdcem, připravený vždy k akci jakéhokoliv druhu. Až dnes s časem získanými zkušenostmi si plně uvědomuji svou "chybu" spočívající v tom, že jsem mu nevěnoval dostatek času zaměřeného na poslušnost a dále na výcvik loveckého psa. Ale znáte to, malé děti, stavba rodinného domku, práce a toho času a sil opravdu nebylo nazbyt. Až v jeho 6 letech - tedy v roce 2002 jsme se snažili ho umravnit a pokusili jsme se mu vštípit alespoň základy v tehdy vznikajícím 1. organizovaném výcviku retrieverů v Praze, který založili a do dnešní doby úspěšně provozují dámy Eva Píchová a Jindra Hermannová, který tehdy probíhal v Praze-Malešicích.Naše snaha byla marná. Bóňa byl FOŘT se vším všudy a po několika návštěvách jsme vše vzdali. Bó byl až do konce svého života náš velký kamarád a mazel, leč procházka s ním byla očistcem. 

Výstavy :

Speciální klubová výstava retrievrů 3.5.1997(Plzeň) tř. mladých  VÝBORNÝ     V2 

kv-rk-plzen-97.jpg

Bonifác nás opustil (po mozkové příhodě) a do psího nebe se odebral 20. srpna 2009 po 13,5 letech svého života.

Nikdy nebyl vážně nemocen, nikdy neutrpěl žádný úraz, vždy to byl veselý , spokojený a oddaný pes. Je stále s námi přestože tak daleko.

Vzpomínáme kamaráde.

 bonifac-i.jpg    bonifac.jpg